Kira Toussaint Wereldbeker 2019 ANP 378097455

Kira Toussaint stopt met topsport

11 juni 2025
KNZB

Kira Toussaint zet een punt achter haar topsportcarrière. Dat heeft de 31-jarige zwemster vandaag via haar social media bekendgemaakt. De rugslagspecialist gaat geen poging meer doen zich te kwalificeren voor de wereldkampioenschappen komende zomer in Singapore.

Kira heeft haar besluit weloverwogen genomen, zegt ze. “Ik blijf wel in competitieverband zwemmen bij De Dolfijn en in het Masters-circuit, want ik vind het nog steeds heel erg leuk om te doen. Maar topsport en alles wat je daarvoor moet doen en laten, is voorbij. Het is een hele mooie tijd geweest en ik heb er veel van geleerd, maar nu is het tijd voor andere dingen in het leven.”

Motivatie

“Natuurlijk ging ik even twijfelen toen ik hoorde dat vanaf de volgende Olympische Spelen ook de 50 rug op het programma staat. Dat is heel goed nieuws voor de zwemsport in het algemeen, maar voor mij persoonlijk kwam dat besluit net te laat. Ik heb nog wel het plezier in zwemmen, maar ik verwacht niet dat ik nog drie jaar de motivatie kan opbrengen om door te gaan tot LA 2028. Het is goed zo. Ik ben trots op wat ik heb bereikt en kijk er naar uit om de kennis en ervaring die ik in de topsport heb opgedaan, in te zetten als spreker in het bedrijfsleven en andere sectoren.”

Kira heeft in de loop der jaren een fraaie erelijst opgebouwd. Ze won talloze medailles op NK’s, EK’s en WK’s, zowel individueel als in estafetteverband. Ze nam deel aan de Olympische Spelen van Rio de Janeiro, Tokio en Parijs. In Tokio wist ze zich op de 100 rugslag voor de finale te plaatsen, waar ze als zevende aantikte.

Foto: Kira Toussaint (ANP).

Gerelateerde sporters

Gerelateerde teams

Gerelateerde artikelen

Toon alle