Jessica Schilder en Harry Lavreysen Sportvrouw en Sportman van het jaar
Jessica Schilder en Harry Lavreysen Sportvrouw en Sportman van het jaar
Kogelstootster Jessica Schilder is uitgeroepen tot Sportvrouw van het jaar. Baanwielrenner Harrie Lavreysen werd gekozen tot Sportman van het jaar. Beide sporters kregen de bijbehorende Jaap Eden Award vanavond uitgereikt tijdens het NOC*NSF Sportgala op Papendal.
2025 is een topjaar voor kogelstootster Jessica Schilder. Met goud tijdens de EK indoor, zilver bij de WK indoor, verschillende overwinningen in de Diamond League en de zege in die finale, rijgt ze in het voorjaar de mooie resultaten aaneen.
Het absolute hoogtepunt moet dan nog komen. Op 20 september 2025 schrijft Schilder in Tokio geschiedenis. Ze stoot zich als eerste Nederlander ooit naar de wereldtitel kogelstoten.
Schilder bewaart in de spannende finale het beste voor het laatst, want als haar zes grootste concurrenten aan hun laatste worp beginnen, staat ze nog niet op een medailleplek. Een enorme schreeuw en een ultieme gouden worp van 20,29 meter later wint ze goud. In een heel sterk deelnemersveld is dat in alle opzichten een prestatie van wereldformaat.
Harrie Lavreysen Sportman van het jaar
Het jaar 2024 leek met het voltooien van zijn ultieme olympische trilogie het absolute hoogtepunt in de carrière van Harrie Lavreysen. Maar in 2025 laat hij zien dat zijn honger naar succes en dominantie nog altijd niet gestild is. Na een succesvol EK, met goud op de sprint en keirin en zilver op de teamsprint, volgt de WK baanwielrennen in Chili, waar hij een nieuw hoofdstuk toevoegt aan de sportgeschiedenis.
In Santiago bereikt Lavreysen het ondenkbare door als eerste baanwielrenner ooit vier gouden medailles op één WK te veroveren. Na een ijzersterke teamsprint met Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg volgt een uitstekende keirin en een fenomenale kilometertijdrit.
Op de slotdag toont Lavreysen zich wederom een klasse apart op de sprint. Met dit historische resultaat laat hij zien dat hij, naast een ongeëvenaard fysiek vermogen, ook beschikt over de perfecte combinatie van tactisch inzicht en mentale veerkracht.
Gerelateerde artikelen
Toon alle artikelen-
TeamNL in actie op Jeugd Olympische Spelen: “Dit is een weg naar meer”
Zes talentvolle sporters van TeamNL doen mee aan de Jeugd Olympische Spelen in Dakar.
Lees artikel -
Bente Kerkhoff: “Massastart is echt een team effort”
De tiende plaats op de olympische massastart in Milaan voelde voor Bente Kerkhoff ook een beetje als winnen.
Lees artikel -
Niels Kingma: “Toen ik uit het team werd gezet was dat een wake up call”
Twee jaar geleden werd shorttracker Niels Kingma uit TeamNL gezet. Nu is hij terug.
Lees artikel -
Sanne Wevers heeft haar laatste oefening geturnd
Olympisch kampioen van Rio 2016 Sanne Wevers beëindigt topsportcarrière.
Lees artikel