Seb Sloot Teamnl
Wereldkampioenschap

WK parajudo

  • 13 mei t/m 15 mei 2025
  • Vanaf 10:00
  • Astana
Terug naar het overzicht

Het wereldkampioenschap parajudo is van 13 tot en met 15 mei in Astana, Kazachstan. Vanuit TeamNL komt de 18-jarige Seb Sloot in actie, dit is zijn debuut op het WK voor senioren. Seb komt uit in de discipline VI.

TeamNL bestaat uit:

Seb Sloot

Foto: Seb Sloot op de Paralympische Talentdag

Wat is VI judo?

Parajudo wordt uitsluitend beoefend door atleten met een visuele beperking en volgt dezelfde regels als het olympische judo. Er zijn zeven gewichtsklassen voor mannen en zes voor vrouwen.

In VI (Visually Impaired) judo bestaan twee categorieën voor visuele beperkingen: J1 voor volledig blinde judoka’s en J2 voor slechtzienden. Seb valt onder de categorie J1.

De geschiedenis van VI judo gaat terug tot de jaren vijftig in Groot-Brittannië, waar de eerste wedstrijden voor sporters met een visuele beperking werden georganiseerd. In 1980 maakte VI judo zijn debuut als demonstratiesport op de Paralympische Spelen, en in 1988 werd het officieel erkend als onderdeel voor mannen, gevolgd door vrouwen in 2004. 

Gerelateerde teams

Gerelateerde artikelen

Toon alle