Davis Cup kwalificatie: India-Nederland
- 6 februari t/m 8 februari 2026
- Vanaf 10:00 uur
- India
- 6 februari t/m 8 februari 2026
- Vanaf 10:00
- India
Het TeamNL Davis Cupteam is in de kwalificatie voor de editie van 2026 gekoppeld aan India. De Qualifiers van 2026 bestaan uit twee rondes. De wedstrijden van de eerste ronde worden gespeeld van 6 tot en met 8 februari. De wedstrijden van de tweede ronde zijn van 18 tot en met 20 september.
TeamNL bestaat uit:
Jesper de Jong (ATP-76), Guy den Ouden (ATP-160), David Pel (ATP-dubbel-29) en Sander Arends (ATP-dubbel-30)
Foto: Sander Arends en Botic van de Zandschulp vorig jaar tijdens Davis Cup-wedstrijd tegen Argentinië (ANP/Sander Koning).
Goede balans tussen singelaars en een ervaren dubbel
De ontmoeting wordt gespeeld op 7 en 8 februari in Bengaluru, India. De inzet is een plek in de tweede kwalificatieronde en behoud van uitzicht op deelname aan de Davis Cup Finals.
Captain Paul Haarhuis over zijn keuze: “Met deze selectie hebben we een goede balans tussen sterke singelaars en een ervaren dubbel. Jesper, Sander en Guy waren er in september in Groningen ook bij en nemen die ervaring mee naar Bengaluru."
"Voor David is dit een mooi moment om zich bij het team te voegen en zijn kwaliteiten te laten zien. Een eventuele vijfde speler voeg ik in januari toe op basis van vorm en ritme. Door het reizen en de drukke planning rondom de Davis Cup en ABN Amro Open zijn Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp dit keer niet inzetbaar. Het blijft een pittige opgave om uit in India te spelen, maar met deze ploeg kijken we met vertrouwen vooruit.”
Nederland speelt de kwalificatiewedstrijd nadat het vorig jaar september naast een ticket voor de Davis Cup Finals greep.
De overige ontmoetingen in de kwalificatieronde in februari zijn:
- Chili - Servië
- Duitsland - Peru
- Denemarken - Kroatië
- Australië - Ecuador
- Noorwegen - Groot-Brittannië
- België - Bulgarije
- Japan - Oostenrijk
- Zuid-Korea - Argentinië
- Verenigde Staten - Hongarije
- Zweden - Tsjechië
- Frankrijk - Slowakije
- Brazilië - Canada
Gerelateerde sporters
Toon alle 3
Verberg sporters
Gerelateerde teams
Gerelateerde artikelen
Toon alle artikelen-
Jesper de Jong: "Ik was nooit de beste"
Hoge pieken, diepe dalen. Zo extreem als afgelopen jaar had hij ze nooit eerder ervaren, vertelt Jesper de Jong, die…
Lees artikel -
Van tegenstanders naar teamgenoten
Voor het eerst sinds 2019 strijdt ons tennisteam weer mee op het hoogste podium! Bij de Davis Cup Finals komen…
Lees artikel -
Botic van de Zandschulp: ‘Davis Cup is extra genieten, maar ook slopend’
Tribunes vol met oranjesupporters die een orkaan van geluid produceren en een team dat je vanaf de zijlijn naar de…
Lees artikel -
Het teamgevoel van de tennissers: Extra energie doordat de ploeg achter je staat
Onze tennissers beginnen deze week aan de Davis Cup. Met deze ploeg komen ze maar een paar keer in het…
Lees artikel